مشاوره ازدواج

دفتر ازدواج ۲۴۰ و طلاق ۱۷۵ تهران با در اختیار داشتن وکلا و مشاورین حقوقی برجسته و متخصص، با ارائه مشاوره حقوقی تخصصی، این نیاز افراد را پاسخ گفته و مراجعه کننده پس از مشاوره با یک وکیل زبده، کار آزموده و متخصص به کلیه حقوق، وظایف و تعهدات خود اشراف پیدا کرده و آینده‌ای بدون مشکل و دغدغه‌ی حقوقی را برای خویش فراهم می‌سازد.
دفتر ازدواج ۲۴۰ و طلاق ۱۷۵ تهران ، این تضمین را به مراجعه کنندگان عزیز می‌دهد که پس از انجام مشاوره تخصصی با وکلا و مشاورین حقوقی برجسته‌ی با کلیه جزئیات و راه حل‌های پیش رو برای انعقاد انواع قراردادها، معاملات، تفاهم نامه ها و… آشنا شده و با اتخاذ تدابیر ارئه شده توسط وکلا و مشاورین حقوقی متخصص، می توانید معاملات و اعمال تجاری داخلی و بین المللی مطمئن‌تری را منعقد نمایید. ضمن اینکه در صورت بروز اختلاف حقوقی در قراردادهای‌تان نیز می‌توانید از خدمات حقوقی اعم از قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی تخصصی توسط وکلا و مشاورین حقوقی بهره مند گردید.
این مجموعه با پیش بینی برنامه کاری منظم، در خصوص حضور وکلا و مشاورین حقوقی متخصص در حوزه‌های مختلف، این امکان را فراهم ساخته که در سریع ترین زمان ممکن، مراجعه کننده محترم بتواند با وکیلی مسلّط و کار آزموده‌ مشاوره حقوقی نموده، تا در سریع ترین زمان ممکن، مهمترین امور حقوقی وی انجام شود.
همچنین این مجموعه، توسط کادر مجرب حقوقی خود اقدام به خدمت رسانی می‌نماید و به مدد همکاری با‌ وکلای متخصص و قضات بازنشسته‌ی دادگستری و نیز اساتید دانشگاه، آمادگی جهت تنظیم هرگونه دادخواست، لایحه و ارائه مشاوره حقوقی تخصصی در خصوص نحوه پیش بردن یک دعوی اعم از حقوقی، کیفری، مدنی، ثبتی و… را دارد

۱. مشاور حقوقی ازدواج
مشاوره حقوقی ازدواج مانند مشاوره ازدواج مساله‌ای بسیار مهم و حیاتی است و در زمانه‌ای که به عصر اطلاعات لقب گرفته است، بسیاری از افراد از موارد حقوقی جامعه بی‌اطلاع هستند و بدون انجام مشاوره حقوقی ازدواج، به دام سودجو‌ها افتاده و ناخواسته وارد مسائلی می‌شوند.
بسیاری نمی‌دانند در مشاوره حقوقی ازدواج چه مسائلی باید مطرح شود و این‌که لزوم آن چیست؛ در اینجا برخی از موارد مشاوره حقوقی ازدواج را باهم بررسی می‌کنیم.
i. تعیین مهریه
مهریه یکی از بزرگترین معضلات جوانان است و به گزارش خبرگزاری‌های معتبر کشور؛ بسیاری از پرونده‌های جاری در دادگستری‌ها مربوط به این مساله است.
ii. توقیف اموال در مهریه های بالای ۱۱۰ سکه!
از نظر قانونی مهریه ۱۱۰ سکه ‌باشد و بیشتر از آن به صورت توافقی انجام شده و از نظر قانونی صحیح نیست ولی بعد از توافق و ثبت، این میزان رسمیت داشته و قابل مطالبه است. انواع پرداخت مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه می‌باشد که در حالت اول، آقا داماد باید تماما و به صورت یکجا مهریه را پرداخت کند ولی در حالت دوم، با در نظر گرفتن شرایط مرد مورد دعوی، از جانب دادگاه مبلغی معین شده و ایشان موظف به پرداخت این مبلغ به صورت قسطی است.
در مواردی که مهریه بیش از ۱۱۰ سکه تعیین شده باشد کلیه اموال طرف تا سقف مبلغ مهریه قابل صادره است و امکان دریافت مهریه حتی پس از فوت زوجه، توسط ورثه امکان پذیر است. بذل و بخشش مهریه حتما باید توسط دفترخانه‌ها به ثبت رسمی برسند که در غیر این صورت هیچ گونه اعتباری ندارند.
iii. افزایش مهریه بعد از عقد
در مشاوره حقوقی ازدواج بیشتر افراد سوال می‌کنند که آیا بعد از ازدواج هم میشود مبلغ مهریه را افزایش داد؟ جواب این سوال مثبت است ولی به عنوان امتیازی محسوب می‌شود و اصل مهریه نیست ولی آقا داماد موظف به پرداخت این مبلغ می‌باشد.
دربرخی از اقوام و خانواده ها با مبلغی معین عقد نکاح را جاری می‌کنند و بعد از مدتی با تهیه اظهار نامه‌ای، مبلغ مهریه را افزایش می‌دهند که این مورد شامل حال موارد بالا شده و مبلغ اضافه شده به عنوان مبلغ اصلی به شمار نمی‌آید.
iv. مشاوره حقوقی ازدواج در عقد موقت
بسیاری از خانواده ها با مبلغی ناچیز عقد موقتی بین زوجین جاری می‌کنند تا بعد از مدتی معلوم، این حالت به عقد دائم تبدیل شود ولی حرف‌های بین خانواده‌ها سندیتی برای ملزوم کردن جاری شدن عقد دائم نیست و اگر هریک از طرفین نخواهند این اتفاق صورت بگیرد کار تمام است.
در این صورت اگر زوجیتی هم صورت گرفته باشد، خانواده عروس متضرر خواهند شد؛ که این یکی از موارد اساسی در مشاور حقوقی ازدواج به شمار می‌آید.
v. مشاوره حقوقی ازدواج درباره تعهدات طرفین
تعهدات و برنامه ریزی‌های زن و مرد در قبل از ازدواج هیچ گونه سندیتی نداشته و از نظر قانونی ملزوم به این کار نیستند، حتی اگر بخشی و یا تمام مهریه پیشاپیش را داده باشید. در حقیقت مهریه همان چیزی است که در زمان عقد جاری می‌شود و حرف‌های قبل و بعد سندیتی نداشته و از نظر دادگاه رسمی نیست.
vi. تفاوت عقد موقت و دائم
این دو نوع عقد از بسیاری جهات مشابه یکدیگر هستند و دارای برخی تفاوت‌هایی می‌باشند.
• طلاق فقط در عقد دائم جاری می‌شود ولی در عقد موقت با اتمام زمان یا بخشش زمان باقی مانده به اتمام می‌رسد.
• دادن نفقه فقط در عقد دائم اجباری است و در عقد موقت چنین اجباری وجود ندارد.
• پس از جداشدن از همسر، زمان نگه داشتن عده در عقد دائم ۳ طُهر و در عقد موقت ۲ طُهر است که طُهر همان عادات ماهیانه خانم‌ها است.
• ارث بری فقط در عقد دائم امکان پذیر است و در عقد موقت هیچ گونه سهم الارثی تعلق نمی‌گیرد.
موارد بسیار زیاد دیگری وجود دارد که مشاوره حقوقی ازدواج را به امری مهم تبدیل می‌کند ولی متاسفانه به دلیل عدم آگاهی مردم از مسایل حقوقی و بدون مشاوره حقوقی ازدواج وارد ازدواج می‌شوند و متاسفانه برخی از این ازدواج‌ها هم به طلاق ختم می‌شوند.

دفتر ازدواج ۲۴۰ و طلاق ۱۷۵ تهران با در اختیار داشتن وکلا و مشاورین حقوقی برجسته و متخصص، با ارائه مشاوره حقوقی تخصصی، این نیاز افراد را پاسخ گفته و مراجعه کننده پس از مشاوره با یک وکیل زبده، کار آزموده و متخصص به کلیه حقوق، وظایف و تعهدات خود اشراف پیدا کرده و آینده‌ای بدون مشکل و دغدغه‌ی حقوقی را برای خویش فراهم می‌سازد.

Comments are closed.